CHVILKOVÍ HRDINOVÉ

Chvilkoví Hrdinové je název knihy a je o lidech pod pódiem. Každý oslovený člověk bude mít v knížce svůj kousek prostoru pro odpovědi na soubor stejných otázek. 

Dlouhé roky se společnost rozděluje nebo výstižněji řečeno: je systematicky rozdělována. Příčin je mnoho, příkopy se prohlubují. Čím dál častější je relativizace, připosranost a agresivita. Potřebujeme mít v ruce konkrétní příběhy desítek lidí, kteří odpoví na stejný soubor otázek a nechají nahlédnout do nitra svých myšlenek a motivací. Knížka je odemykací klíč k citlivým srdcím lidí a cestou k dialogu mezi námi všemi. Je důkazem, že dobro a laskavost v nás existují a je důležité je podporovat. Nápad na vznik knížky přišel už někdy v srpnu 2021 a postupně se rozvíjel. Zbrzdily nás však události v Ukrajině, tahle šílená a zbytečná válka námi otřásla a celý projekt na mnoho měsíců pozastavila. Každý okamžitě nabídl svou pomoc tam, kde bylo potřeba. Vše ostatní šlo stranou. Putinova agrese nebere konce a objevují se další a další válečné konflikty za našimi hranicemi, i přes to musí jít naše životy dál. Mnozí z nás se zapojili do prezidentských kampaní, protože nám velmi záleželo na tom, aby se novou hlavou státu stal někdo, za koho se nebudeme muset dalších pět let stydět. Podařilo se! Otřeli jsme pot z čel a rozhodli se, že knížku opravdu vydáme.

Připomeňme si důvody, proč knížka vzniká a její koncept.

Vzpomínky na neuvěřitelný rok 2019 blednou a lidé zapomínají. Z pamětí mizí jména těch, kteří po celé zemi neúnavně organizovali protesty, nebo vzpomínkové akce na hrdiny naší nedávné historie. Mizí i jména těch, kteří mezi stovkami dalších dobrovolnic a dobrovolníků zajišťovali v reflexních vestách hladký průběh demonstrací, stavěli a rozebírali pódia a neúnavně hlídali bezpečnost. Bez všech těchto lidí „pod pódiem” by k tak masivnímu probuzení české společnosti došlo jen stěží. Chystáme se postupně oslovit téměř 300 lidí, (některé jsme již oslovili) a žádáme od nich osobní odpovědi na několik stejných otázek.

 

Každý člověk tak dostane svůj osobní prostor, aby se podělil o své důvody a motivace, proč věnoval svůj čas a mnohdy i peníze něčemu, co nemělo jistý výsledek. Knížka bude doplněna množstvím, většinou doposud nepublikovaných, fotografií od spřátelených fotografů a fotografek.

Mezi tím budeme trpělivě sbírat texty a tvořit další obsah a až přijde čas, spustíme fundraisingovou kampaň. Bude to výzva!

Link a FB stánku Chvilkoví hrdinové je tu: https://www.facebook.com/ChvilkoviHrdinove. Webová stránka je https://chvilkovihrdinove.cz/.

Jsem šťastná a vděčná, že se to děje a za lidi, se kterými se kniha pomalu klube na svět! Děkuji, protože tenhle příběh totiž nikdy neskončí.

Tvůrčí tým: Jmenovitě: Veronika Vendlová, Lucie Šíchová, Jakub Tadeáš Simon, Vašek Čapek, Pepa Čuban, Katka Šírová, Jan Valdman, Martin Vrba, Martin Forejt, Tomáš Kuboušek, Ondra Bednář, Michal Majzner, Vítek Kosobud, Karel Karika, Damián Koch, Dušan Vaněk, Robin Suchánek, Marcel Brouk, Whitte Charles, Zdeněk Šerý, Denisa Hrušínská, David Schöbl a další.

Jhon Doe
Web Creator
Plan, create and code internet sites and web pages.
Jhon Doe
Web Creator
Plan, create and code internet sites and web pages.
Jhon Doe
Web Creator
Plan, create and code internet sites and web pages.
Jhon Doe
Web Creator
Plan, create and code internet sites and web pages.
Přejít nahoru